امروز پنج شنبه 6 مهر 1402

سیمان ارومیه

سیمان ارومیه

شرکت سیمان ارومیه در سال ۱۳۵۴ تاسیس شد. این شرکت توسط سرمایه گذاری مردمی ایجاد شد و چشم انداز آن احداث کارخانه تولید سیمان در شهرستان ارومیه بود. در این کارخانه عملیات احداث خط تولید تا ده سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۴ ادامه داشت و نصب ماشین آلات تا این سال تکمیل شد. کارخانه تولید سیمان ارومیه در دهه ی فجر ۱۳۶۸ به صورت آزمایشی راه اندازی شد. اما در دومین ماه از سال ۱۳۶۹ به طور رسمی ورود خود را به بازار تولید کنندگان سیمان کشور اعلام کرد. شرکت سیمان ارومیه در سال ۱۳۸۳ یک خط تولید سیمان دیگر راه اندازی کرد. عملیات اجرای خط تولید دوم سیمان ارومیه از سال ۱۳۸۵ شروع شد و در اوایل خرداد ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید. برای آشنایی بیشتر با سیمان ارومیه با الومتریال همراه باشید.

آشنایی با شرکت سیمان ارومیه

شرکت سیمان ارومیه که اوایل با سرمایه گذاری مردمی و بومی شروع به فعالیت کرد. در حال حاضر سرمایه گذاران بزرگی دارد. از جمله مهم ترین سرمایه گذاران شرکت سیمان ارومیه: شرکت تدبیر، شرکت ملی ایران، شرکت بیمه مرکزی و شرکت بورسیران است. شرکت سیمان ارومیه جوایز ملی و بین المللی بسیاری کسب کرده است. این افتخارات شامل: مدیریت سبز ایران، کیفیت ایران، بهره وری و تعالی سازمانی، صادر کننده برتر استانی، رتبه اول استان و سوم منطقه به عنوان برترین شرکت سهامی عام در حوزه اثر بخشی در بازارهای بین المللی، رتبه اول استان و پنجم منطقه تحت عنوان برترین شرکت در حوزه رشد و بازدهی و رتبه اول به عنوان برترین شرکت در حوزه استفاده هوشمندانه از دارایی ها می باشد. سیمان ارومیه در حال حاضر با تولید روزانه شش هزار تن سیمان از نوع پوزولاتی و تیپ یک برای دو هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی ایجاد کرده است. شرکت سیمان ارومیه اکنون به عنوان بزرگ ترین واحد صنعتی استان آذربایجان غربی شناخته شده است.

قیمت سیمان ارومیه

قیمت سیمان ارومیه

قیمت سیمان ارومیه بر اساس عواملی مثل: قیمت مواد اولیه، قیمت پاکت، قیمت دلار، هزینه مصرف انرژی و هزینه مصرف سوخت، هزینه حمل و نقل تعیین می شود. شرکت سیمان ارومیه چند مدل سیمان تحت عناوین سیمان پرتلند تیپ 1-425، سیمان تیپ ۲،‌ سیمان پرتلند پوزولانی معمولی، سیمان PLC و سیمان MC به بازار عرضه می کند.

قیمت سیمان ارومیه از درب کارخانه به دو صورت تعیین می شود. قیمت سیمان به صورت فله و به صورت پاکت های ۵۰ کیلویی محاسبه می شود. البته که قیمت سیمان پاکتی به علت بسته بندی، گران تر از قیمت سیمان فله است.

به این نکته هم باید توجه داشت که با وجود اینکه قیمت سیمان ارومیه به صورت فله ارزان تر از قیمت سیمان ارومیه پاکتی است. اما برای سیمان فله هیچ گونه تضمینی نیست. به علت اینکه پاکت های سیمان ارومیه از نفوذ هوا، رطوبت، آب و غیره به سیمان جلوگیری می کنند و مانع فاسد شدن سیمان می شوند.

در صورتی که قرار است سیمان را دپو کنید یا در آینده مصرف کنید اصلاً سیمان فله توصیه نمی شود. اما اگر محل شما به انبار سیمان ارومیه نزدیک است و به زودی قصد مصرف آن را دارید، می توانید از سیمان ارومیه به صورت فله خریداری کنید. تمام مدل های سیمان ارومیه به هر دو صورت فله ای و پاکتی از درب کارخانه به فروش می رسد. اما سیمان ارومیه مدل MC فقط به صورت پاکتی به فروش می رسد و به صورت فله این مدل عرضه نمی شود.

اگر به دنبال سیمان ارزان تر هستید می توانید از سیمان های فله ای استفاده کنید. با این کار دیگر هزینه های مربوط به بسته بندی و پاکت بر روی سیمان اعمال نمی شود. از آنجا که قیمت این محصول با توجه به نوسانات بازار و نرخ ارز به صورت مکرر تغییر می کند نمی توان قیمت ثابتی را برای آن اعلام کرد. بنابراین بهترین کار، استعلام قیمت لحظه ای به صورت تلفنی و یا آنلاین است.

کلام آخر

در اینجا با کارخانه سیمان ارومیه و قیمت آن آشنا شدیم. خرید سیمان ارومیه را می توانید از الو متریال انجام دهید. برای اطلاع از قیمت به روز سیمان ارومیه و شرایط خرید می توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید و محصول مورد نظر خود را در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، خریداری نمایید. کارشناسان ما می توانند بهترین نوع سیمان از برندهای داخلی را به شما معرفی کنند.

سوالات متداول سیمان ارومیه

عمده تولیدات کارخانه سیمان ارومیه چه نوع سیمانی است؟

این کارخانه به طور عمده به تولید سیمان پوزولانی و تیپ 1 می پردازد؛ و روزانه 6 هزار تن سیمان تولید می کند. 

آیا قیمت سیمان ارومیه ثابت است؟

به دلیل نوسانات ارزی و دلاری و تغییر در قیمت مواد اولیه بدون شک قیمت نهایی سیمان نیز ثابت نخواهد بود. سیمان ارومیه نیز از این ماجرا مستثنی نیست. بنابراین بهتر است که قیمت را از سایت های معتبری همچون الومتریال به صورت لحظه ای مطلع شوید.